Müşterilerinizin Tavsiye Ettiği Gereksiz SEO Kelimeleri İçin Çalışma Yapmayın!

Merhaba arkadaşlar, öncelikle SEO sektöründe herkes bilir ki bu işin hem spam yollarla zirvelere gelip kısa zamanda düşen seocuların olduğunu ve hemde bunu en doğal yollarla yapıp uzun vadeli başarı sağlayan SEO’cuların olduğunu.Birde bunlara sektörün adını kirleten çöp SEO’cularıda ekleyelim. İnanın ki bunların arasında “ceo danışmanlığı” hizmeti ve “ceo paketleri” şeklinde yazanlarıda gördüm. CEO’nun anlamını bilmeyenlere açılımını söyleyelim öncelikle “Chief Executive Officer” demektir. Büyük şirketlerin yönetim kurulu başkanına CEO deniliyor.

seo-çalışmaları

SEO esnaf zihniyetiyle yapılan bir çalışma değildir. O yüzden bu kişiler müşterilerine ucuz ve kalitesiz bir hizmet verdiği için müşterilerin seo sektörüne bakış açısı tamamen negatif yönde olmaktadır. Bu yüzdendir ki konumuzun başlığında olduğu gibi müşterilerinizle çalışmaya başlarken onlara maximum fayda sağlayacak kelimeler için araştırmada bulunun.

Örneğin topuklu ayakkabı satan bir e-ticaret sitesi sahibi sizden SEO çalışması istiyor. Müşteriniz bu çalışmada “açık burun topuklu ayakkabı” kelimesi için sizden çalışma istiyor. Sizde bu çalışma için öncelikle trends araştırması yapıyorsunuz ve bakıyorsunuz ki bu kelimede çok arama yok. Bunun yerine kelimeyi biraz kısalttığımızda “açık burun ayakkabı” kelimesiyle bir aranma hacminin olduğunu ve satışın olacağını düşünüp bu kelimeyi müşterinize tavsiye edebilirsiniz. Lakin müşterinizin istediği kelime satışı getirecek derecede bir aranma seviyesinde değilse, bunun yerine sitede olan ürünlerden örneğin” dolgu topuk” kelimesi için çalışma yapma talebinde bulunabilirsiniz.

Shockedwomancomputer

Bu şekilde müşteriniz ilk sayfaya geldiğiniz anda ziyaretçilerin sitede yaptığı etkileşimlerden ötürü mutlu olur ve sizden başka kelimeler içinde çalışma yapmanızı ister. Benim önerim şudur ki SEO çalışmalarınızda sakın ha sakın bir kelimeye odaklanmayın. Sizler sitedeki diğer çalışma teklifinde olmayan kelimeler içinde o sayfalara backlink çalışması yapın ki yaptığınız SEO doğal olsun.

Bu çalışmayı yaparken size verilen kelimelerin varvasyonlarını denemeyi sakın ihmal etmeyin. Çünkü Google’ın gözünde tamamen doğal bir popülerlik yükselişi olduğu anlaşılsın. Ve müşterileriniz için seçtiğiniz SEO kelimelerde başarılı olduğunuz an müşterilerinizin gözünde bu sektörde bir ilahsınız!

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz. Ve bu konuda olan yazıların devam etmesini istiyorsanız yorum atabilirsiniz. [/box]