Potansiyel Müşteri Reklamları İle Büyük Data Nasıl Toplanır?

Merhaba dijital pazarlama takipçileri, bu sektöre yürek vermiş çoğu kişinin asıl nihai hedefi data değil midir? Bu datalar sayesinde potansiyel müşterilere ulaşıp satış yapmak değil midir en büyük amaç? Eğer buysa Facebook önemli bir reklam özelliğini bizler için duyurdu.

Facebook reklam seçeneklerini arttırmaya devam ediyor. Müşterilerine daha sonuç odaklı bir reklam çalışması sunan Facebook potansiyel müşteri reklamları servisini sundu. Bu reklam servisinin direkt data toplama odaklı olduğundan dolayı affialate marketing alanında konumlandırabiliriz. Affialate marketing bir lead çalışmasıdır aynı zamanda. Yalnız burada hedeflediğiniz kitleden bir form aracılığıyla sonuç alıyorsunuz. Bu sonuç verisinin içinde e-mail, adres, telefon numarası, şehir, şirket, yaş gibi özel bilgileri toplayabilirsiniz.

Potansiyel müşteri reklamları

Bu özellik çoğu affialate marketing yapan kişiler ve şirketler için nimet özelliği taşıyacak. Çünkü bundan önce reklamverenler Facebook’a reklam verirken sonuç odaklı değilde ne olduğu belirsiz kişilerin reklamınıza tıklamasıyla tık başına bir ücret ödemesiyle vardı. Ama şimdi Facebook çok güçlü bir reklam modeliyle karşımıza çıkıyor. Düşünsenize Coca-Cola yüksek bir bütçeyle data toplamak için Google’a reklam vereceğine Facebook’a yüksek bütçesini verip büyük bir data toplayacak. Belki Google’da bu çalışmayı en yakın zamanda yapacaktır. Çünkü rekabet gerçekten kaliteyi arttırıyor.

potansiyel müşteri reklamları

Şu an yardım sayfasında potansiyel müşteri reklamlarının Türkiye’de açılmamış uyarısı var. Yani bu demek oluyor ki bunu bazı ülkelerde şu an test ediyorlar. En başta olduğu gibi öncelik Abd ülkesinin. Heralde yakın bir zaman içinde bu özellik bizlerle olacaktır.

Facebook yardım sayfasından daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz : https://www.facebook.com/help/397336587121938

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz. Ve bu konuda olan yazıların devam etmesini istiyorsanız yorum atabilirsiniz. [/box]