Ana Sayfa / Dijital Pazarlama / SEMrush SEO Fundamentals Sınavını Bitirdim!

SEMrush SEO Fundamentals Sınavını Bitirdim!

Dijital pazarlamacıların ve özellikle SEO uzmanlarının takip etmiş olduğu premium SEO aracı SEMrush.com’un sitesinde girmiş olduğum SEO Fundamentals sınavını başarıyla bitirerek bu siteden ilk sertifamı elde ettim. 

Bu sertifikayı almak isteyen takipçileriminde sınavın dilinin ingilizce olmasını unutmaması gerekir. Ben şu an SEMrush Academy sayfasında SEO ile ilgili iki sertifakadan birisine sahip olmamla beraber diğer SEO sertifikasını da zaman bulursam yakın zamanda almayı umuyorum.

Uluslararası SEO hizmetlerinde özellikle bu tarz global sertifikaların hiç olmazsa bu konuda bu kişinin bilgisi var denilerek ciddiye alındığını bilerek bundan sonraki sertifika süreçlerimde buna önem vereceğim.

Sizlerde 27 dakikalık 20 sorulu SEMrush SEO sınavlarına girerek toplamda %70 doğru yapabilirseniz sertifikalara sahip olabilirsiniz. Özellikle SEMrush aracını kullananlar için bazı sorular bu araçla ilgili olduğu için kullananlar 1-0 önde başlıyor diyebilirim. 

Semrush Academy alanında sertifika sahibi olmak isteyen dijital pazarlamacılar diğer alanlardaki sertifika sınavlarına girerek bunlarıda alabilirler. Sırasıyla; Content marketing (içerik pazarlaması), PPC (Adwords), affiliates (gelir ortaklığı), social media (sosyal medya) alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen kişiler bu sınavlara girerek sertifikalarını almaya çalışabilirler.

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

2 yorumlar

  1. Avatar

    Hayırlı uğurlu olsun seoyla ilgli bi sorum olucaktı siz bilgili kişilerden öğreniceğimiz çok şey var..
    Günlük seo limiti herkezin dediği gibi 5 mi olmalı efendim?

    • Dijital Pazarlama Danışmanı

      Teşekkürler. SEO limiti diye birşey yoktur. Her sitenin kendi sektörü ve rakiplerine göre bir link araştırması yapılarak buna göre bir yol haritası çizilir ve backlink stratejisi belirlenir hocam. Bu yüzden 5 10 gibi sınırlara hiç takılmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir