SEMrush SEO Fundamentals Sınavını Bitirdim!

Dijital pazarlamacıların ve özellikle SEO uzmanlarının takip etmiş olduğu premium SEO aracı SEMrush.com’un sitesinde girmiş olduğum SEO Fundamentals sınavını başarıyla bitirerek bu siteden ilk sertifamı elde ettim. 

Bu sertifikayı almak isteyen takipçileriminde sınavın dilinin ingilizce olmasını unutmaması gerekir. Ben şu an SEMrush Academy sayfasında SEO ile ilgili iki sertifakadan birisine sahip olmamla beraber diğer SEO sertifikasını da zaman bulursam yakın zamanda almayı umuyorum.

Uluslararası SEO hizmetlerinde özellikle bu tarz global sertifikaların hiç olmazsa bu konuda bu kişinin bilgisi var denilerek ciddiye alındığını bilerek bundan sonraki sertifika süreçlerimde buna önem vereceğim.

Sizlerde 27 dakikalık 20 sorulu SEMrush SEO sınavlarına girerek toplamda %70 doğru yapabilirseniz sertifikalara sahip olabilirsiniz. Özellikle SEMrush aracını kullananlar için bazı sorular bu araçla ilgili olduğu için kullananlar 1-0 önde başlıyor diyebilirim. 

Semrush Academy alanında sertifika sahibi olmak isteyen dijital pazarlamacılar diğer alanlardaki sertifika sınavlarına girerek bunlarıda alabilirler. Sırasıyla; Content marketing (içerik pazarlaması), PPC (Adwords), affiliates (gelir ortaklığı), social media (sosyal medya) alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen kişiler bu sınavlara girerek sertifikalarını almaya çalışabilirler.