LinkedIn’da Profilinizi Google’a Karşı Gizlemek

Kişilerin kendilerini diğer profesyoneller tarafından görünme ve bu şekilde daha fazla profesyonel çevreye sahip olma amacını gerçekleştirebilmesini sağlayan linkedin profilinizi gizli tutma seçeneğini de sunmaktadır. Hatta Google gibi arama motorlarına profilinizin çıkmasını engelleyebilmeniz de mümkün olmaktadır.

LINKEDIN PROFİL GİZLEME

Her ne kadar çoğu kullanıcı arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmeye çalışıyor olsa da arama motorlarında gözükmek istemeyen kişilerin de var olduğu bir gerçektir. Bu kişiler daha çok profilini internete taşımadan sadece linkedin içinde görünür kalmayı tercih etmektedirler. Bunun için de basit bir yolu takip etmek yeterli olmaktadır. İlk etapta linkedin profil sayfanıza girip “düzenle” seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.

İkinci olarak da size özel olarak oluşturulmuş olan URL‘nin yanında bulunan düzenleme seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra “genel profil URL’nizi özelleştirin” seçeneği ile farklı bir URL seçerek otomatik olarak adınız ve soyadınızdan oluşan bu URL’yi değiştirmeniz mümkün olacaktır. Son olarak ise arama motorlarındaki görünürlüğünüzü kapatabilmek için “Genel profilinizi hiç kimse için görünür yapmayın” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.