Social CRM Nedir?

s-CRM uygulaması denilince akla genellikle sosyal ağlar gelir çünkü bu kavram genellikle sosyal ağlar üzerinden anlatılır ve çoğunlukla da Twitter hesabındaki destek hizmetleri ya da Facebook hesap panelindeki destek üniteleri akla gelir. Öte yandan son derece akıllı destekler sağlayan web-mobil uygulamaları vardır. Yönetilmesi de, anlaşılması da son derece kolaydır ve aynı zamanda dilerseniz raporlama da yapabilir veya online müşteri hizmetlerinizi dilediğinizce yönetebilirsiniz. s-CRM uygulaması aynı zamanda sosyal medya ilişkileri yönetimi yapmak isteyen kişiler için de oldukça yararlı fonksiyonlara sahip bir uygulamadır.

social crm, scrm, s-crm nasıl kurulur, s-crm nasıl kullanılır

Telefon üzerinden yahut entegre şekilde geliştirebileceğiniz web s-CRM’nin sağladığı pratik çözümler sayesinde kolaylıkla bütün e-posta bağlantılarınızı tek bir ekran üzerinde görüntüleme şansına sahip oluyorsunuz. Uygulama sayesinde zamandan kazandığınız gibi düzenli aralıklarla rapor da alabilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık planlamalarınız veya mevcut etkinlikleriniz, özel günleriniz gibi hatırlatmaları kolaylıkla planlayabilir ve akıllı uygulama sayesinde hatırlatmalar sayesinde tüm işlerinizi zamanında bitirebilir ve hiçbir şeyi kaçırmamış olursunuz. Mobil uygulamanın web uygulamasından farkına gelecek olursak, öncelikle mobil üzerindeki uygulama sayesinde tüm özellikleri mobil durumda iken de rahatlıkla kullanabilir olmanızdır.

s-CRM akıllı uygulamalarından yararlanmak için mutlaka üye olmanız gerekmektedir ancak Premium üyelik olduğu için ücret ödemeniz gerekmektedir. Free versiyonlarından da fikir almak adına yararlanmanız mümkündür. Firma sahibi iseniz ve müşteri ilişkileri yönetimi ile ilgili bir program kullanarak satışınızı artırmayı hedefliyorsanız o zaman ödeyeceğiniz küçük bir üyelik ücreti sayesinde büyük bir yatırım yapmış olacaksanız. Son derece geniş bir sosyal medya entegrasyonu bulunan uygulama kullanışlı olduğu kadar aynı zamanda toplu mesaj atma ya da çağrı yapabilme özellikleri de bulunmaktadır. iPhone kullanan kişiler için y ada İpad kullananlar için özel tasarlanmış bir program olduğu kadar mobil telefonunuza indirdiğinizde çok kısa süre içinde entegre olarak anında tüm iletişim bilgilerinizi ve hatırlatmalarınızı organize edecektir.

scrm

Bağlantı yönetimi konusunda çok iyi bir program olan s-CRM sayesinde müşterileriniz ile Gmail üstünden oluşturacağınız bağlantı kartları sayesinde mükemmel fayda sağlayabilirsiniz. Linkedin, Twitter ve Facebook hesapları ile de entegre olabilmektedir. Program sayesinde tüm görüşmelerinizi takip edebilirsiniz ve satış konusunda bu görüşmeleri yönlendirme şansınız da olur. Uygulamada var olan Windows Telefon Listesi özelliği ve diğer müşteri ilişkileri yönetim uygulamaları ile olan bağı sayesinde çok geniş bir müşteri iletişim portföyü oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizle iletişime geçmek için uygulamada bulunun pek çok farklı seçeneği kullanabilirsiniz.