Instagram Dünyasında Video Pazarlama

Instagram, kullanıcı sayısı giderek artan, çok beğenilen bir sosyal medya sitesidir. Sadece video veya fotoğraf kullanımı mümkün olan sitenin kullanıcı sayısı giderek artmaktadır. Sosyal medya sitelerine düşkün olan insanlarımız Instagram uygulamalarına da oldukça sıcak bakmaktadır. Android telefonları olanlar bu siteye rahatça üye olup kullanabilirsiniz. Bu şekilde, fotoğraflarınızı çekebilir, videolarını ekleyebilir, takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya sitelerinin pazarlama anlamında ne kadar etkili olduğu bir gerçek. Peki, bu durum Instagram için de geçerli mi? Yanıt evet olacaktır. Yaratıcı bir marka iseniz, Instagram hesabınızdan inanılmaz tanıtımlar yapabilir, son derece ilgi çekebilirsiniz. Tanıtımlarınızı etkili fotoğraflar ve videolar ile hazırlayın. Instagram üzerinden bu şekilde, binlerce insana etkili şekilde ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bir tanıtımı, basılı veya görsel medyada çok büyük masraflar ödeyerek yapabilirsiniz ancak. Paylaşımlarınızı aynı anda hem Instagram, hem de Facebook hesaplarınız üzerinizden yapmanız da etkiyi katlayacaktır.

 

Bu noktada tanıtımların ilgi çekici olması çok önemlidir. Çekimlerde görsel zenginlik, sıcak renkler ve kaliteli filtreleme kullanın. Bu şekilde, göz okşayan görüntüler sağlanacaktır. Öte yandan, özel günleri kullanmayı sakın unutmayın. Sevgililer Günü, yılbaşı, mevlitler, bayramlar, Dünya Kadınlar Günü gibi özel günlerde mutlaka özel tanıtımlarınızı yapın. İş yaşamınızı, özellikle çalışanlarınızı da videolarınızda mutlaka kullanın. Tüketicilerin samimi bir ortam görmesi, firmanıza olan güvenin artmasını sağlayacaktır. Bu anlamda samimi olmak gerçekten size kazandıracaktır.

Instagram da ve diğer sosyal medya sitelerinde, tanıtımların devamlılık arz etmesi de çok önemlidir. Bu şekilde, etki hiç bitmeden, devamlı olarak sürecektir. Kısa videoları çekip, her gün aynı zaman diliminde yayınlayabilirsiniz. Bu şekilde, sizi takip edenlerin ilgisi olacaktır. Bu tür uygulamalarla ürün tanıtımını başarılı şekilde yapabilirsiniz.