Ana Sayfa / Dijital Pazarlama / Google Dijital Atölye Sertifikasyon Sınavını Bitirdim!

Google Dijital Atölye Sertifikasyon Sınavını Bitirdim!

Google Dijital Atölye eğitim programını sosyal medya reklamlarında, arama motoru reklamlarında ve bir çok sitede oldukça görmüş olmalısınız. Bilmeyenler için bu “Dijital Atölye Nedir?” in cevabını aşağıda bulacaksınız.

Google, dijital pazarlama yeteneklerini geliştirmek isteyen ve kariyer yolunda ilerlemek isteyen kişiler için diğer ülkelerde önceden çıkartmış olduğu Dijital Atölye isimli eğitim programını ülkemizde de çıkarttı. Bu eğitim programı sonucunda kişilere “Online Pazarlama Temel Eğitimi“ni başarıyla tamamladıklarına dair bir online sertifika veriliyor.

Dijital Atölye,  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program olduğundan dolayı Türkiye’de yer alan diğer online pazarlama programlarına göre bir adım daha değerlidir. Ayrıca bu eğitim programı tamamen ücretsizdir. Kişisel hesabınızla kayıt olup toplam 23 dijital pazarlama konusu ve 89 dersi bitirip yeteneklerinizi geliştirerek sertifikaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler video şeklinde olup konular içinden izleyerek kendinizi sınayabilir ve konu değerlendirme testi ile konuları geçebilirsiniz.

Dijital Atölye eğitim programının en güzel özelliklerinden biriside farklı şehir üniversitelerinde öğrenciler ve kobiler için etkinliklerin olabilmesi. Yüzyüze eğitimlere geçen ay Kayseri’de başladığını gördüm. Bu ay ise Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında ücretsiz olarak katılabileceğiniz dijital etkinlikler ile devam edecek. Bu etkinliklerin ara sıra ve farklı illerde olacağını tahmin etmekteyim.

Sizlerde Dijital Atölye eğitim programına katılarak kendinizi temel ölçüde bilgili olduğunuzu ispatlayabilir ve bunu CV’lerinize ekleyebilirsiniz. Eğitim programı ve sınav hakkında sorularınızı bana sormaktan kesinlikle çekinmeyin 🙂

Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz. Ve bu konuda olan yazıların devam etmesini istiyorsanız yorum atabilirsiniz.

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

29 yorumlar

 1. Avatar

  SELAMLAR EGİTİMLERİ TAMAMLADIM FAKAT SINAVDAN BİR TÜRLÜ GÇEMEDİM BİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM…

 2. Avatar
  Bülent çağılcı

  Bende aldım 🤗🤗 ilk girişte 30 cevabım doğruydu ikincide 32 doğru cevapla aldım badit bence deneyin sizde

 3. Avatar

  Merhaba ben öğrenciyim. Ek iş olarak internet networkçuluk yapıyorum. Dijital Atölye’yi uzun bir süredir duymuşum. Televizyon reklamlarında gösteriliyordu. Merak ettim ve bugün başladım biraz tereddütlüyüm. Tanıtımını yapacağım ürünün e-posta ile yayımlanması yasal yollar açısındaki ilkelere pek hakim değilim. Kısacası uymam gereken kurallar nelerdir ? Eğitimler ilerleyen zamanlarda ücretlendirebiliniyor mu ? Sosyal medyaya abone olmak ücretli mi ? abone olduktan sonra üstlenmem gereken sorumluluklar nelerdir ?

 4. Avatar

  Final sınavından bir türlü geçemiyorum. Tekrar tekrar çalışmama rağmen 2 3 yanlış yüzünden geçemiyorum. Hangi sorularımın yanlış olduğunu bilmediğim için yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 5. Avatar

  Uğur bey merhabalar;

  İyi bir yapıyla alaka düzeyini arttırmak bilgini sına testini bir türlü geçemiyorum

  Yardımlarınızı rica ederim.

 6. Avatar

  Alaka düzeyi 1. Soru bi türlü geçilmiyor maalesef. Burda bi mavi balina olmasın

 7. Avatar

  2. Bir işletmeyi çevrimiçi dünyaya taşıma bölümünü geçemiyorum kafay yedim d y sorusu var 2 saattir izlieyip izleyip cevaplıyorum yok
  Nick, kendi pazar tezgahında ev yapımı kozmetik ürünler satıyor ve bir e-ticaret sitesi açmak istiyor. Ürünlerini pazarda satmak konusunda çok tecrübeli, ancak internet ortamında daha çok sayıda müşteriye ulaşmayı planlıyor.

  İşini hem fiziksel hem de online platformda başarıya ulaştırması için Nick’e tavsiye verebilir misiniz?

 8. Avatar

  Merhabalar, eğitimi bende bitirdim fakat sınavı %70 le geçemedim kaç kere girme hakkım var acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Şimdiden Teşekkürler.

 9. Avatar

  Sorularımla ilginiz ve cabanız için cabanız gercekten takdir edilesi ugurcan bey tesekkur ederim hakkıyle ugrasılmıs verimlii bir site olmus

 10. Avatar

  Sinava istedigimiz kadar girebiliyormuyuz bir kez basarisiz olduktan sonra…yoksa sertifikayi alana kadar sinav olabiliyor muyuz…

 11. Avatar

  Merhaba , iyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak konusunda testte bende de sorun çıkıyor. Konu değerlendirme testini de çözmeye çalıştım ama hatalıydı. Tekrar çözemiyorum o nedenle.Ne yapmam gerekiyor? Hesabımı silip tekrar açmalı mıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.

 12. Avatar

  Hocam tebrik ederim ya herkesin alması lazım aslında gerçekten çok yararlı bir sınav. Umarım başarılır olursunuz. Elinize sağlık.

 13. Avatar

  İyi günler, ‘İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak’ Konu ‘Arama kampanyalarınızı geliştirin ‘ 1. sorunun cevabını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 14. Avatar

  1. İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak
  Konu: Arama kampanyalarınızı geliştirin kısmında sorun var…

 15. Avatar

  merhaba , web sitenin temel unsurları konusunda cereninpastanesi.com veya diğer seçenekleri seçmeme rağmen bölümü geçemiyorum ?

 16. Avatar

  Tebrikler. Bende düşünüyorum ancak vakit bulamadım bi türlü.

 17. Avatar

  merhaba programa katıldım fakat “İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak” kısmının Bilgini Sına kısmında hata olduğunu düşünüyorum. iletişime geçmenizi bekliyorum.

 18. Avatar

  uğur bey merhaba
  dijital atölyeye yeni başladım şuan videoları izleyerek bi yere kadar geldim fakat;

  1. İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak
  Konu: Arama kampanyalarınızı geliştirin

  isimli konuda ne yaparsam yapayım sonuca varamıyorum.

 19. Avatar
  Zehra Sultan Destici

  Merhaba arama kampanyalarınızı geliştirin adlı dersin iyi bir yapıyla alaka düzeyini arttırmak adlı bölümündeki sınav da hata olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

 20. Avatar

  Bende Yasin beyin karşılaştığı sorunla karşılaştım 4 sorunun 4 aşamasında ne yazarsam yazayım kabul etmiyor 🙁

 21. Avatar

  Hımm sertifika güzel duruyor 🙂
  Ben de katılmak isterim. Merak ettiğim bir şey var. Herkese aynı sorular mı soruluyor acaba?

 22. Avatar

  Büyük uğraşlar içerisinde kursu bitirmeye çalıştım ancak sorulardan bir tanesi hatalı ne cevap verirsem vereyim kabul etmiyor. Çözülmemiş bir sorum kaldığından devam edemiyorum. Sorunu bildirebileceğim bir yer aradım ancak Google Dijital Atölye için bulamadım. Sizin elinizden bir şey gelirse yardımını bekliyorum.

 23. Avatar

  Programa katıldım, sorular gayet temel ve herkesin yapabileceği cinsten. Yalnız bu işlere yabancı olan kişileri biraz uğraştırabilir 2-3 günde bitirdim bende 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir