Google Dijital Atölye Sertifikasyon Sınavını Bitirdim!

31

Google Dijital Atölye eğitim programını sosyal medya reklamlarında, arama motoru reklamlarında ve bir çok sitede oldukça görmüş olmalısınız. Bilmeyenler için bu “Dijital Atölye Nedir?” in cevabını aşağıda bulacaksınız.

Google, dijital pazarlama yeteneklerini geliştirmek isteyen ve kariyer yolunda ilerlemek isteyen kişiler için diğer ülkelerde önceden çıkartmış olduğu Dijital Atölye isimli eğitim programını ülkemizde de çıkarttı. Bu eğitim programı sonucunda kişilere “Online Pazarlama Temel Eğitimi“ni başarıyla tamamladıklarına dair bir online sertifika veriliyor.

Dijital Atölye,  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program olduğundan dolayı Türkiye’de yer alan diğer online pazarlama programlarına göre bir adım daha değerlidir. Ayrıca bu eğitim programı tamamen ücretsizdir. Kişisel hesabınızla kayıt olup toplam 23 dijital pazarlama konusu ve 89 dersi bitirip yeteneklerinizi geliştirerek sertifikaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler video şeklinde olup konular içinden izleyerek kendinizi sınayabilir ve konu değerlendirme testi ile konuları geçebilirsiniz.

Dijital Atölye eğitim programının en güzel özelliklerinden biriside farklı şehir üniversitelerinde öğrenciler ve kobiler için etkinliklerin olabilmesi. Yüzyüze eğitimlere geçen ay Kayseri’de başladığını gördüm. Bu ay ise Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında ücretsiz olarak katılabileceğiniz dijital etkinlikler ile devam edecek. Bu etkinliklerin ara sıra ve farklı illerde olacağını tahmin etmekteyim.

Sizlerde Dijital Atölye eğitim programına katılarak kendinizi temel ölçüde bilgili olduğunuzu ispatlayabilir ve bunu CV’lerinize ekleyebilirsiniz. Eğitim programı ve sınav hakkında sorularınızı bana sormaktan kesinlikle çekinmeyin 🙂

[box type=”note” align=”alignleft” class=”” width=””]Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz. Ve bu konuda olan yazıların devam etmesini istiyorsanız yorum atabilirsiniz.[/box]

[box type=”download” align=”aligncenter” class=”” width=””]Dijital Yayın Serisine abone olarak her hafta bülteninde Dijital Pazarlama, SEM, SEO ve Sosyal Medya Pazarlama hakkında içerik görebilirsin.[/box]

31 YORUMLAR

 1. abi bu nasıl final sınavı valahi bi geçilmiyor vidiolara bakamıza ragmen 40 soruda 32 dogru nedır yav 1 soruyla kacırdım delı olucam 3 aydan berı gırıorum ve sorular degısıyor hep

 2. Merhaba ben öğrenciyim. Ek iş olarak internet networkçuluk yapıyorum. Dijital Atölye’yi uzun bir süredir duymuşum. Televizyon reklamlarında gösteriliyordu. Merak ettim ve bugün başladım biraz tereddütlüyüm. Tanıtımını yapacağım ürünün e-posta ile yayımlanması yasal yollar açısındaki ilkelere pek hakim değilim. Kısacası uymam gereken kurallar nelerdir ? Eğitimler ilerleyen zamanlarda ücretlendirebiliniyor mu ? Sosyal medyaya abone olmak ücretli mi ? abone olduktan sonra üstlenmem gereken sorumluluklar nelerdir ?

 3. Final sınavından bir türlü geçemiyorum. Tekrar tekrar çalışmama rağmen 2 3 yanlış yüzünden geçemiyorum. Hangi sorularımın yanlış olduğunu bilmediğim için yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 4. 2. Bir işletmeyi çevrimiçi dünyaya taşıma bölümünü geçemiyorum kafay yedim d y sorusu var 2 saattir izlieyip izleyip cevaplıyorum yok
  Nick, kendi pazar tezgahında ev yapımı kozmetik ürünler satıyor ve bir e-ticaret sitesi açmak istiyor. Ürünlerini pazarda satmak konusunda çok tecrübeli, ancak internet ortamında daha çok sayıda müşteriye ulaşmayı planlıyor.

  İşini hem fiziksel hem de online platformda başarıya ulaştırması için Nick’e tavsiye verebilir misiniz?

 5. Merhaba , iyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak konusunda testte bende de sorun çıkıyor. Konu değerlendirme testini de çözmeye çalıştım ama hatalıydı. Tekrar çözemiyorum o nedenle.Ne yapmam gerekiyor? Hesabımı silip tekrar açmalı mıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.

 6. İyi günler, ‘İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak’ Konu ‘Arama kampanyalarınızı geliştirin ‘ 1. sorunun cevabını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 7. merhaba programa katıldım fakat “İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak” kısmının Bilgini Sına kısmında hata olduğunu düşünüyorum. iletişime geçmenizi bekliyorum.

 8. uğur bey merhaba
  dijital atölyeye yeni başladım şuan videoları izleyerek bi yere kadar geldim fakat;

  1. İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak
  Konu: Arama kampanyalarınızı geliştirin

  isimli konuda ne yaparsam yapayım sonuca varamıyorum.

 9. Merhaba arama kampanyalarınızı geliştirin adlı dersin iyi bir yapıyla alaka düzeyini arttırmak adlı bölümündeki sınav da hata olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

 10. Büyük uğraşlar içerisinde kursu bitirmeye çalıştım ancak sorulardan bir tanesi hatalı ne cevap verirsem vereyim kabul etmiyor. Çözülmemiş bir sorum kaldığından devam edemiyorum. Sorunu bildirebileceğim bir yer aradım ancak Google Dijital Atölye için bulamadım. Sizin elinizden bir şey gelirse yardımını bekliyorum.

CEVAP VER