Google Dijital Atölye Sertifikasyon Sınavını Bitirdim!

Google Dijital Atölye eğitim programını sosyal medya reklamlarında, arama motoru reklamlarında ve bir çok sitede oldukça görmüş olmalısınız. Bilmeyenler için bu “Dijital Atölye Nedir?” in cevabını aşağıda bulacaksınız.

Google, dijital pazarlama yeteneklerini geliştirmek isteyen ve kariyer yolunda ilerlemek isteyen kişiler için diğer ülkelerde önceden çıkartmış olduğu Dijital Atölye isimli eğitim programını ülkemizde de çıkarttı. Bu eğitim programı sonucunda kişilere “Online Pazarlama Temel Eğitimi“ni başarıyla tamamladıklarına dair bir online sertifika veriliyor.

Dijital Atölye,  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program olduğundan dolayı Türkiye’de yer alan diğer online pazarlama programlarına göre bir adım daha değerlidir. Ayrıca bu eğitim programı tamamen ücretsizdir. Kişisel hesabınızla kayıt olup toplam 23 dijital pazarlama konusu ve 89 dersi bitirip yeteneklerinizi geliştirerek sertifikaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler video şeklinde olup konular içinden izleyerek kendinizi sınayabilir ve konu değerlendirme testi ile konuları geçebilirsiniz.

Dijital Atölye eğitim programının en güzel özelliklerinden biriside farklı şehir üniversitelerinde öğrenciler ve kobiler için etkinliklerin olabilmesi. Yüzyüze eğitimlere geçen ay Kayseri’de başladığını gördüm. Bu ay ise Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında ücretsiz olarak katılabileceğiniz dijital etkinlikler ile devam edecek. Bu etkinliklerin ara sıra ve farklı illerde olacağını tahmin etmekteyim.

Sizlerde Dijital Atölye eğitim programına katılarak kendinizi temel ölçüde bilgili olduğunuzu ispatlayabilir ve bunu CV’lerinize ekleyebilirsiniz. Eğitim programı ve sınav hakkında sorularınızı bana sormaktan kesinlikle çekinmeyin 🙂