Google Dijital Atölye Sertifikasyon Sınavını Bitirdim!

Google Dijital Atölye eğitim programını sosyal medya reklamlarında, arama motoru reklamlarında ve bir çok sitede oldukça görmüş olmalısınız. Bilmeyenler için bu “Dijital Atölye Nedir?” in cevabını aşağıda bulacaksınız.

Google, dijital pazarlama yeteneklerini geliştirmek isteyen ve kariyer yolunda ilerlemek isteyen kişiler için diğer ülkelerde önceden çıkartmış olduğu Dijital Atölye isimli eğitim programını ülkemizde de çıkarttı. Bu eğitim programı sonucunda kişilere “Online Pazarlama Temel Eğitimi“ni başarıyla tamamladıklarına dair bir online sertifika veriliyor.

Dijital Atölye,  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program olduğundan dolayı Türkiye’de yer alan diğer online pazarlama programlarına göre bir adım daha değerlidir. Ayrıca bu eğitim programı tamamen ücretsizdir. Kişisel hesabınızla kayıt olup toplam 23 dijital pazarlama konusu ve 89 dersi bitirip yeteneklerinizi geliştirerek sertifikaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler video şeklinde olup konular içinden izleyerek kendinizi sınayabilir ve konu değerlendirme testi ile konuları geçebilirsiniz.

Dijital Atölye eğitim programının en güzel özelliklerinden biriside farklı şehir üniversitelerinde öğrenciler ve kobiler için etkinliklerin olabilmesi. Yüzyüze eğitimlere geçen ay Kayseri’de başladığını gördüm. Bu ay ise Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında ücretsiz olarak katılabileceğiniz dijital etkinlikler ile devam edecek. Bu etkinliklerin ara sıra ve farklı illerde olacağını tahmin etmekteyim.

Sizlerde Dijital Atölye eğitim programına katılarak kendinizi temel ölçüde bilgili olduğunuzu ispatlayabilir ve bunu CV’lerinize ekleyebilirsiniz. Eğitim programı ve sınav hakkında sorularınızı bana sormaktan kesinlikle çekinmeyin 🙂

Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz. Ve bu konuda olan yazıların devam etmesini istiyorsanız yorum atabilirsiniz.

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

9 yorumlar

 1. Tebrikler. Bende düşünüyorum ancak vakit bulamadım bi türlü.

 2. merhaba programa katıldım fakat “İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak” kısmının Bilgini Sına kısmında hata olduğunu düşünüyorum. iletişime geçmenizi bekliyorum.

 3. uğur bey merhaba
  dijital atölyeye yeni başladım şuan videoları izleyerek bi yere kadar geldim fakat;

  1. İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak
  Konu: Arama kampanyalarınızı geliştirin

  isimli konuda ne yaparsam yapayım sonuca varamıyorum.

 4. Zehra Sultan Destici

  Merhaba arama kampanyalarınızı geliştirin adlı dersin iyi bir yapıyla alaka düzeyini arttırmak adlı bölümündeki sınav da hata olduğunu düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

 5. Bende Yasin beyin karşılaştığı sorunla karşılaştım 4 sorunun 4 aşamasında ne yazarsam yazayım kabul etmiyor 🙁

 6. Hımm sertifika güzel duruyor 🙂
  Ben de katılmak isterim. Merak ettiğim bir şey var. Herkese aynı sorular mı soruluyor acaba?

 7. Büyük uğraşlar içerisinde kursu bitirmeye çalıştım ancak sorulardan bir tanesi hatalı ne cevap verirsem vereyim kabul etmiyor. Çözülmemiş bir sorum kaldığından devam edemiyorum. Sorunu bildirebileceğim bir yer aradım ancak Google Dijital Atölye için bulamadım. Sizin elinizden bir şey gelirse yardımını bekliyorum.

 8. Programa katıldım, sorular gayet temel ve herkesin yapabileceği cinsten. Yalnız bu işlere yabancı olan kişileri biraz uğraştırabilir 2-3 günde bitirdim bende 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir