Facebook’ta Sayfaları Page Verified Yoluyla Çalınmasını Önleyin!

Sosyal medya devi Facebook hergün yenilik yapmaya devam ediyor. Bu işi kurnazlığa çevirenlerin sayısı gitgide artıyor.Facebook en son olarak Business Manager uygulamasını açtı. Açması hiç güzel olmadı bence. Facebook sayfamı doğrulayacağım diye aylarca senelerce uğraştığınız sayfalarınızın elinizden gitmesine engel olun av olmayın.

Bu yazım Facebook sayfası olanların dikkatini çekeceği için yazmaktan kaçınmadım. Son günlerde baya bir artan sayfa yetki istekleri ile çoğu kişinin aklı karışmışa başladı. Bazı kişiler business manager keşfederek sanki yeni bir icat çıkardığını sanıp bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor. Business Manager Facebook’ta işletmeler için daha kolaylık sağlayan bir sistem diyebiliriz. Bu sisteme normal Facebook hesabınızla giriş yapıyorsunuz ve kısa bir kayıt aşamasından sonra Facebook sayfalarınız, reklam hesaplarınızı buraya ekleyerek buradan kontrol etmeye başlıyorsunuz.

Business Manager‘a kaydolan bazı kötü niyetli insanlar sayfa avına çıkmaya başladı. Sayfalara yetki isteği gönderip sayfaları almaya çalışan kişiler Page Verified veya buna benzer insanları oltaya düşürmeye başladı. Bunun için sayfanızın yetkilerini bir üst kademeye çıkartmakta şart ver diye düşünüyorum. Business managerdan sayfanıza sahiplik alabilirsiniz ve kimselerin sayfanıza yetki için istek talep etmesini engelleyebilirsiniz.