Ana Sayfa / Growth Hacking

Growth Hacking

7 Growth Hacking Retention Örneği

Dijital pazarlamanın bu sene en çok konuşulan kavramlarından olan Growth Hacking‘in metriklerinden olan ‘retention‘ örneklerle daha anlaşılır bir şekilde anlatacağım. Retention kelimesinin türkçe anlamı elde tutma veya çekmektir. Yani bir siteye veya uygulamaya tekrardan kullanıcıları çekmek için yapılan yöntemlere retention diyebiliriz. Retention stratejilerini büyük sosyal medya siteleri sıklıkla kullanır. Facebook, Twitter, …

Tıkla Ve Devamını Oku

10 Growth Hacking Edinme Örneği (Facebook)

Bildiğiniz gibi bir önceki yazımızda Growth Hacking‘in ne olduğunu ve hangi yöntemlerle yapıldığını anlatmıştık. Bu sefer işin detaylarına gireceğiz. Growth Hacking’in ilk metriği olan edinme örneklerini inceleyeceğiz. Facebook’ta ana sayfada gezerken kaydol, abone ol, iletişime geç gibi sizleri etkileşime geçirecek “call to action” mesajları ile karşı karşıya gelmişsinizdir.

Tıkla Ve Devamını Oku

Growth Hacking Nedir? Nasıl Yapılır?

Growth hacking kısaca bir internet girişiminin online analizler sonucunda araştırılıp gerekli büyüme planının oluşturulması için yapılan işlemler bütünüdür. Growth hacking çalışmaları tamamen etik olmalıdır ve kesinlikle spam kategorisine girmemelidir. Bu kavramın tanımını örneklerle daha iyi anlayacaksınız.

Tıkla Ve Devamını Oku