Facebook Video Pazarlamasından Satış ve Hitlerinizi Arttırın!

Sosyal medya devi Facebook her geçen gün daha güncelleme yapmaya devam ediyor. Otomatik açılan videolardan sonra artık gözünü video reklamcılarının ile  video pazarlamacılarının daha çok video koymasını hedefliyor. Facebook’ta video etkileşimini arttırarak hem kendi menfaatleri için hemde pazarlamacıların menfaatleri için çok doğru hamleler yapmaya devam ediyor böylelikle.

Facebook Video PazarlamaFacebook sayfanıza video yüklemeden önce özel eylem çağrısı diye bir bölüm var. İsteğe bağlı olarak kullanılan bu bölümü açınca eylem çağrısı olarak “Düğme yok, şimdi alışveriş yap, daha fazla bilgi al, indir, kaydol,” diye kullanıcıların daha çok etkileşim sağlaması için butonlar yer alıyor. Bu butonlarla sayfa sahipleri sitelerine daha çok hit çekip daha çok satış yapabilecektir.

Facebook video pazarlamanın önünü önemli ölçüde açmıştır böylelikle. Şu an test aşamasında olan bu özellik ilerde daha çok kullanılacağa benziyor. Artık videolar çok etkili olduğu için Facebook’un da bu yönde bir reklam politikası izlemesi çok önemli olmuştur. Videoların insanların gözünde bilinçaltında daha çok etki yarattığı bir kesindir.