Instagram İle E-Ticaret Sitelerinizin Satışlarını Arttırın!

Sosyal medya pazarlaması yapan kişilerin aşağı yukarı son 1 senedir ağırlık verdiği sosyal medya sitelerin başında geliyor Instagram. E-ticaret sitelerinin daha ağırlıkta kullandığı fotoğraf ve video odaklı uygulama olan instagram’dan binlerce kişiye ulaşılabilir. 

E-ticaret siteleri ürünlerini tanıtıp satışlarını arttırmak için günlük olarak içerik girerler. Bu içeriklerin doğru kişilere ulaşması için öncelikle hedef kitlenin kanalınızı takip etmesi gerekir. Takipçilerinizi arttırmak için farkındalık yaratacak içerikler girmenizde fayda var. Herkesin yaptığı yöntemleri yaparsanız instagram kanalınız bir yerden sonra bir işe yaramayabilir.

Instagramda Kanal Açma
Instagramda Kanal Açma

Instagramda Hashtag Kullanımı

Twitter’da olduğu gibi instagramdada hashtag kullanmanın çok kritik bir önemi var. Hedef kitlenizin nelerle ilgilendiğini öncelikle ilgili hashtagler aracılığı ile takip ederek onların kullandığı kaliteli hashtagleri içeriklerinize katabilirsiniz. Bu şekilde insanlar sizin ürünlerinize doğrudan ulaşır ve satış potansiyelini arttırabilirsiniz.

instagram hashtag
instagram hashtag seçimi

Instagramda Butik Oluşturma

Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa dahi sizler whatsapp aracılığı ile satışlarınızı kapıda ödeme yöntemi ile yapabilirsiniz. Hatta güvenilirse fatura keseceğiniz şekilde EFT veya Havale ilede talep edebilirsiniz.

Instagramda Link Kullanımı

Instagramda linklerin tıklanamadığını öncelikle belirtelim. Linkleri verirken sadece ana url’den vermenizde fayda var veya kısa urller vererek müşterilere daha çabuk sitenize girmeleri konusunda yol almış olabilirsiniz. Veya içeriklerinizin içinde hem resimde hemde videoda sitenizin ismini belirtip insanların doğrudan sitenize girmelerini sağlayabilirsiniz.  Instagram’da tıklanabilen tek url profilinizde belirttiğiniz web sitesi adresidir bu kısmı kesinlikle atlamayın.

Instagramda Müşteri Odaklı Çalışın

Ürünlerinizin altında doğru hedef kitleye ulaştığınızın sinyalleri olarak beğenme ve yorum alabilirsiniz. Bu yorumlar ürünleri satın almak isteyenlerden de gelebilir bu yüzden veya genel bir ürünle ilgili eleştiride olabilir. Sizler bu yorum atanlarla birebir yanıtla diyerek bu fırsatı satışa çevirebilirsiniz.

instagram müşteri iletişimi

 

Benden sosyal medya danışmanlığı hizmeti alarak müşterilerinizi ve bilinirliğinizi instagram’dan arttırabilirsiniz. Instagram takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız size verdiğim taktikleri izleyiniz. Herzaman bunun için büyük zamanlar bulamayabilirsiniz. O yüzden işi bana bırakarak daha hızlı daha doğru hedef kitle ile hedefinize 1 adım daha yaklaşabilirsiniz.