Facebook Reklam Yönetimi - Facebook Reklam Vermek

Facebook Reklam Yönetimi

Facebook’un eskisi kadar kullanılmadığı düşünülüyor. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Yaptığım analizlerde aslında bu sosyal medya platformunun kitlesinin her geçen gün arttığını söyleyebilirim. Yani belirli bir yaş aralığının hali hazırda Facebook kullanmaya devam ettiği bir gerçektir. Durum böyle olunca firmaların da reklam yönetimi için birtakım çalışmalar gerçekleştirmesi gerekiyor. Özellikle de kurumsal bir Facebook sayfası olmayanların, hedef kitleye ulaşması da neredeyse imkansızdır. Tam da bu noktada devreye sosyal medya danışmanı girer. Aynı zamanda sosyal medya uzmanı olarak da adlandırılan bu kişiler, firma ya da markaların Facebook’ta hedef kitleye ulaşmasını sağlar.

Facebook’ta Reklam Yönetimi Neden Önemli?

Günümüzde herkesin artık akıllı cep telefonu kullandığını biliyorsunuz. Bu durum firmalar için çok önemlidir. Ya da markaların tanınabilirliğini sağlamak adına atılacak adımlarda bu kriterin ele alınması gerekir. Facebook kullanıcıların yüzde 60’ından fazlası mobil cihazlardan erişim yapıyor. O halde Facebook reklamlarının neden önemli olduğunu az çok anladığınızı düşünüyorum.

Bu reklamlarda gönderileriniz ne kadar fazla kişiye ulaşırsa, o kadar çok ödeme yapılır ve gösterim bitmeden de ücret talep edilmez. Facebook danışmanlığı sürecinde bütçenize uygun hizmetler almak için de sosyal medya uzmanlarıyla çalışmanız gerekecektir. Çünkü mobil reklam konusunda uzman olanlar hangi kitleye hangi zaman aralığında ulaşılacağını çok iyi bilir. Reklam verirken aynı zamanda gönderinin okunma sayısına, hangi yaş aralığının görüntülediğine ve ilgili kitlenin neleri beğendiğine dikkat etmek gerekiyor. Tabi ki bu sizin işiniz değil. Tamamen Facebook reklam yönetimi yapacak olan danışmanlarınızın analizlerine dayanarak ortaya çıkan sonuçlar, markaların bilinirliğini artırıyor. Zaten teknolojinin gelişmesiyle beraber Facebook’taki kitlenizi daha rahat tanırken, hangi konularda merakla araştırma yaptıklarınız da görebiliyorsunuz.

Facebook Danışmanlığında Hangi Hizmetler Var?

Facebook hesap uzmanı öncelikle kurumsal bir sayfanız yok ise internet sitenizle bağlantılı bir sayfa oluşturuyor. Bu süreç, Facebook reklam yönetiminin ilk aşamasıdır. Daha sonra kurumsal çatı altında dikkat çeken görseller hazırlanarak özel günlerde paylaşıma sunulur. Sayfaya gelen yorumlar da danışman tarafından yanıtlanır. Bu şekilde başlangıç itibariyle sayfanız etkileşim almaya başlayacaktır.

Arkadaşlar hedef kitlenizi genişletme önerileri de yine sosyal medya uzmanı tarafından sunulacaktır. Özellikle de birtakım kampanyalar hazırlarken hangi kitleye ulaşılması gerektiğini danışmanınız belirler. Ek olarak sosyal medya uzmanların sürekli yenilikçi çözümleri sizlerle paylaşır ve sayfanızın her zaman aktif kalmasını sağlar.

Facebook reklam yönetimi ve danışmanlığı gerçekten kapsamlı bir sektördür. Günümüzde bu hizmeti veren firma ya da kişi sayısı fazladır ancak yapacağınız araştırmalarda bu alanın en iyilerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu konuda merak ettiklerinizi yorumlarda paylaşabilir ve öneri talep edebilirsiniz. Sosyal medyanın doğrudan içinde olan biri olarak tecrübelerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Buraya kadar sosyal medya uzmanlarının Facebook’ta yaptığı işlemlerden bahsettim. Şimdi de Facebook reklamlarının avantajlarıyla yazımızı sonlandıralım.

Facebook Reklamların Avantajları

İnternet kullanıcıları üzerinde yapılan bir araştırmada %80’lik kısmın Facebook’ta vakit geçirdiği görülmüştür. Bu nedenle Facebook reklamları da bir hayli önem kazanmıştır. Öncelikle markanızın tanınmasını istiyorsanız mutlaka reklam danışmanlık hizmeti almalısınız. Çünkü carousel ve video reklamlar her zaman kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Reklamların bir diğer avantajı, web sitenize trafik sağlamasıdır. Paylaşılan gönderinin etkileşimi sayesinde yönlendirme yaparak internet sitenizi daha aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca detaylı hedefleme özgürlüğü sunan Facebook reklamlarında veri bilimine dayanan reklam gösterimi yapabilirsiniz. Bu çalışmalar sitenizin daha fazla ilgi görmesini sağlar. Son olarak video paylaşımı yaparak izleme verisine göre reklam hedeflemesi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere Facebook reklam yönetimi çok geniş ve bir o kadar da yararlı hizmetlerden biridir. Şimdi öneri ya da taleplerinizi benimle paylaşabilir veya hizmet almak adına iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin!

    Hangi Hizmet Hakkında Teklif Almak İstiyorsunuz?:

    SEO DanışmanlığıSosyal Medya DanışmanlığıAdwords/Ads DanışmanlığıWeb Site Hizmeti