Twitter Erişim İstatistiklerini Tweetlerin Altında Veriyor.

Dünyanın en iyi sosyal medya ağlarından olan Twitter sitesinde erişim değerleri çok merak ediliyordu. Bunun için analytics.twitter adresinden öncelikle istatistikleri açmamız gerekiyordu. 

 

twitter istatistikleri1Twitter istatistiklerine tıkladığımızda bize hoş bir şekilde görüntülenme sayımız son değerine efektli bir şekilde geliyor. Buda bizim merak düzeyimizi arttırıyor acaba ne kadar artacak gibisinden. Tweetimizin kaç kez etkileşime girme saysınıda tweet altında hemen veriyor bunlar sırasıyla favori, tweet detayı tıklaması, bağlantı tıklaması olarak sıralanıyor.

twitter istatistikleri

Twitter erişimlerinin tweetlerin altında çıkması çok pratik olmuş oldu. Her sosyal medya pazarlamacının bilmesi gereken şeylerden birisi erişim sayısı ve etkileşim sayısıdır. En önemlileride siteye ne kadar çok bağlantı tıklamasının olduğudur. Erişim sayısını en doğru bir biçimde arttırmanın bir püf noktasıda #hashtaglerdir.  Hashtag kullanımı ürününüz veya hizmetinizin tanıtımını yaparken en alakalı hedef kitleyi yakalamanızı sağlar. Belkide bu şekilde yeni ürün satışları, hizmetinizin bilinirliği ve satışı artacaktır.

Hashtagi tweetlerinize yapılan RT,Fav, Tıklama gibi belli başlı değerler sizlerin erişim sayısını arttırarak daha çok etkileşim almanıza yol açar.

Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz :)