SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM PSİKOLOJİSİ [infografik]

Genel olarak baktığımızda Twitter içeriklerinin %90’ının sadece %2’sinin kullanıcılar tarafından oluşturulduğunu görmemiz mümkün olmaktadır. Sonuç olarak %94’lük gibi büyük bir kısmın sadece sosyal medyada değerini artırmak ve eğlencenin sürmesini sağlamak amacı ile paylaşımda bulunduğunu görebilmemiz mümkün olmaktadır.

SOSYAL MEDYADA PLAYLAŞIM PSİKOLOJİSİ İNFOGRAFİK

Pek çok kişi günlük hayat boyunca en az 5 kez sosyal paylaşım sitelerinde bulunan hesaplarını kontrol etmektedir. Günlük hayatınız içinde bu kadar çok sosyal paylaşım sitelerine girdiğinizin farkında mıydınız? Üstelik kendi yazdığınız yazılar ya da paylaşımların aslında hiç size ait olmadığını ve sadece paylaşmış olmak için paylaşmış olduğunuzun farkında mıydınız? Günlük hayat içerisinde Facebook’a istatistiklere kullanıcılarının %23’ünün günde en az 5 kez hesabına girdikleri görülmektedir. Bunlar içerisinde ise %94’lük gibi büyük bir çoğunluğun ise mobil cihazlar vasıtası ile Facebook’a giriş yaptığı görülmektedir.

Twitter gibi pek çok paylaşım sitesinde kullanıcıların mutlaka günde birkaç kez e-maillerini kontrol ettiği sonucu ortaya çıkarken istatistikler 55-64 yaş arasının Twitter’da en çok gelişim gösteren yaş aralığı olduğunu belirtmektedir.