Google, Ücretli Tanıtım Yazısı Alan Sitelere Uyarı Veriyor!

Merhaba arkadaşlar, bundan önce seo danışmanlarınında bildiği gibi sizlere paravan blogların yöntemlerinin kullanılma stratejilerini yazmıştım. Baya bir zaman dilimi geçti aradan. Şimdi bu çöp paravan bloglarınıza kastığınız binlerce backlink sonucunda Google artık olayı çok detayına indiği için rahatça anlamış durumda. Olay bununla bitmiyor, artık yavaş yavaş aldığınız ücretli tanıtım yazılarıda size polis cezası gibi geri dönüyor! 

Konuya biraz hızlı giriş yaptım. Nefes nefese kalmış, önemli bir haberi vermek için koşturan çocuk gibi biraz geç kalsamda sizlere yazıyorum. Seo danışmanlığının hizmetlerinin içinde paravan blog inşaasıda mevcut. Ve tanıtım yazısılarıda… Google artık zekilik ifadesini en üst düzeye getirmiş ve tabiri gerekirse kül yutmaz bir arama motoru olmuştur. Tanıtım yazısı için kurulmuş sitelerden eğer yazı satın alıyorsanız bilin ki siteniz yakın zamanda baya bir geriye düşecek cezayı yiyecektir.

Google temsili

Google bunun için webmaster tools’tan bizlere uyarı yazısı gönderiyor. Bu tanıtım yazılarını aldığınız sitelerden tanıtım yazılarını yoksay yaparak cezadan bir nebze kurtulma şansınız olabilir. Bunu kesinlikle ihmal etmeyin arkadaşlar.

Google webmaster tools uyarısı

Peki seo uzmanı kişiler bu tanıtım yazılarıyla Google sıralamalarını nasılda manipüle ediyor? İşte bu sorunun cevabını gerçekte seo danışmanlarının vermesi gerekir. Gerçekten Google’u anlıyor iseniz, bu işin amatör kişilerin ellerine bırakmanın ne kadarda büyük bir risk olduğunu bilmeniz gerekir aslında. Bu işlerde Google’un gözüne batacak işlemlerin başında binlerce link gelirdi bundan bir kaç yıl öncesine kadar. Google bu son güncellemesiyle birlikte çöp tanıtım yazısı için inşaa edilmiş sitelerden link alanlara darbe vurmayı amaçlıyor. Bu güncellemenin uyarılarını webmaster toolsta gelen uyarılardan anlıyoruz.

Gerçekten Google’u anlayan kişi bu çöp sitelerden zaten tanıtım almazdı. Eğer ki bir hata yapabileceğinizi düşünüyor iseniz kontrol ettirdiğiniz alakasız backlinkleri Google webmaster toolstan kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Google’u manipüle edebilmenin yolları azalmış olsada seo danışmanları yeni stratejik hamlelerle Google’da adeta dans ederek en üst sıralamalara gelebiliyorlar.