Google Plus İle Sitenize Trafik Sağlayın.

9

Sosyal medya ağlarından biriside bilindiği gibi Google Plus‘tır. Aşrı derece aktif üyesi olmamasına rağmen gerektiğinde çok kişinin istemeyerek mecbur kullandığı Google plus sayesinde sitenize hem hit çalışması hemde seo çalışması yapabilmek mümkün. 

Dijital pazarlama alanıyla uğraşıyorsanız mutlaka Google Plus’la haşır neşir olmuşunuzdur. Yalnız Google Plus’tan tam verimi alamıyor olabilirsiniz. Ben sizlere bildiğim bazı yolları söyleyeceğim.

İçeriklerinize Ömür Katın

Web sitenizde paylaştığınız bir içeriğe Google Plus’ta paylaştığınız içeriği embed yoluyla ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu sayede bu sosyal medya kanalınıza hem daha çok takipçi hemde seo açısından daha faydalı birşey yapmış olursunuz. Böylelikle Google’ın önem verdiği kendi sosyal medya sitesinden sizlere hit gelecektir. Ve bu da demektir ki google aramalarında anahtar kelimelerinizde bir gıdım yükselip hitinizi bir düzeyde arttırmanıza yol açacaktır.

content

Sitenizle Alakalı Hashtagler Kullanın

Blogunuz veya web sitenize daha çok ziyaretçi çekip hizmetlerinizi veya ürünlerinizi müşterilere sunabilirsiniz. Bunun için Google Plus‘ta paylaştığınız içeriğe #seo #dijitalpazarlama şeklinde içerik ekleyerek aramalardan gelen en alakalı müşterileri yakalayıp sitenize hit kazandırabilirsiniz.

hashtag

Youtube ile Google Plus Entegrasyonu Yapmak

Bir youtube kanalınız var ise kesinlikle Google Plus sayfasına bağlayın. Youtube’dan sayfanıza gelecek kullanıcıları takipçi yapmak daha sonra sitenize en hedef ziyaretçileri kazandıracaktır.

Fotoğraflarınızdan Video Oluşturun

Google Plus‘ın en güzel özelliklerinden biriside Auto Awesome ile fotoğraflarınızı tek bir video altında toplayıp harika viral içerikler oluşturup ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

Harika bir dijital pazarlama için her türlü sosyal medya kanalını kullanmakta fayda var. Google plus hafife alınmayacak sitelerden birisidir ne kadar aktif ziyaretçisi olmasa da…

9 YORUMLAR

CEVAP VER