Gençler Yavaş Yavaş Facebook’tan ÇEKİLİYOR…

Gençlerin internetin ve sosyal medyanın gücünden son derece iyi bir şekilde yararlandıkları herkes tarafından bilinmektedir. Ancak artık bu konuda pek çok alternatifin yer alması facebook üzerinde gösterilen ilginin azalmasına sahip olmaktadır.

Özellikle 17 – 20 yaş arasında ki kullanıcıların artık bu platformda kendilerini yeteri kadar özgür hissetmedikleri tespit edilmiştir. Bu sebeple gençlerin daha çok whatsapp ve snapcat gibi kendilerini daha rahat hissettikleri uygulamaları tercih ettikleri görülmektedir. Facebook’ un gözden düşme konusunda sunulan nedenlerden biri de artık ebeveynlerinde bu sosyal ağ üzerinden hesapları olmalarıdır.

Bu sebeple yapılan araştırmalar da bu yaş grubunun kendilerini daha iyi hissedecekleri bahsettiğimiz uygulamak ve bunların yanında twitter, instagram gibi sosyal platformlara yöneldikleri görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre gençlerin yakın gelecekte de facebook ilgilerinin daha da azalacağı tespit edilmiştir. Bunda son zamanlarda facebook hesaplarına bulaşan virüslerin girmesi de önemli bir faktör olarak görülmektedir. Bakalım facebook gençlerin gözünde değerini yükseltmek için nasıl atılımlar yapacak.