FACEBOOUK’UN ALGORİTMA DEĞİŞİKLİKLERİNE TEPKİLER ARTIYOR.

Son iki yıl boyunca Facebook’ta yaşanan algoritma değişiklikleri sebebiyle özellikle organik erişimde %50’ye ulaşan oranlarda oluşan azalma markaların itirazlarına neden olmaktadır. Buna bir de Eat24’ten gelen farklı bir tepki teknoloji dünyasının da ilgisini çekmiştir.

Eat24’ün açık bir şekilde Facebook’a mektup yazarak bu sosyal paylaşım ortamından çekileceğini belirttiği öğrenilmiştir. Eat24’ün California merkezli bir restoran olarak Facebook hesabı üzerinden marka olmaya yönelik paylaşımlar yaptığını ancak bunu arkadaşlarından gizleyerek amaçlarının önünü kestiğini düşündükleri görülmektedir. Bunu Facebook hesabını silmesi gerekip gerekmediği ile ilgili bir paylaşımda bulunarak görüş toplamaya çalışan Eat24, her ne kadar Facebook’un algoritmasını çözmüş olsalar da sonraki gün aniden tüm algoritmaların değişmesinin kendileri için dezavantaj olduğunu belirtmektedir.

facebook algoritma eat24

Birçok sosyal paylaşım ortamında Facebook’un yaptığı gibi bir uygulamanın olmaması ve diğer sosyal paylaşım ortamlarında herkesin rahatlıkla başka insanların paylaşımlarını görebiliyor olması Eat24’ün üzerinde durduğu konular arasında yer almaktadır. Hatta Facebook’un asla bu kaliteye ulaşamayacağını belirttiklerini de görebilmemiz mümkündür.