Facebook Yeni Sayfa Tasarımıyla Bilinmesi Gerekenler

Sosyal medya devi Facebook tasarımını her yıl değiştirmeye devam ediyor. Sayfalarıda unutmayan sosyal medya sitesi yeni tasarım için bütün sayfaları şimdiden yeni tasarıma geçirmiş durumda. 

 

Facebook Sayfa Tasarımı
Facebook Yeni Sayfa Tasarımı 2014

Facebook yeni tasarımla göze daha hoş gelen bir sadelik yakalamış. İçerikler sağ tarafta olup sol tarafta sayfayı beğenen sayısı arkadaşlar , videolar,  fotoğraflar konumlandırılmış. İçerikler tek ekranda olunca daha da büyümüş. Bundan önce ki temada içerikler sağlı sollu aşağı tarafa karman çorman bir şekilde iniyordu. Şimdi tek bölümle göze daha basit gelen bir görüntü sağlamışlar.

Facebook Sayfa Tasarımı 2014

Facebook, sayfaları profil hesaplarına benzetmiş diyebiliriz. Sayfanın kapak fotoğrafının üstüne yeni gelen tasarımla beğen, takip ve mesaj butonları gelmiş. Kapak fotoğrafı tasarımı yaparken bu butonlara dikkat etmek gerekir.

Sayfanın sağ taraf üsttünde ise bu hafta yapılan sayfa beğenmeleri , gönderi erişimi ve okunmamış mesaj sayısı var. Bu butonların üzerine gelince açılır küçük bir kutu içinde o butonun bilgi erişimi önünüze gelmiş oluyor.  Facebook’un yepyeni tasarımlarıyla çıktığı andan itibaren konu açmaya devam edeceğimize benziyor 🙂