FACEBOOK SPONSORED STORIES’İ KALDIRIYOR.

0

Sponsored stories facebook kullanıcılarının yakından bildiği bir reklam tarzıydı. Tarzıydı diyorum çünkü Nisan 2014 den itibaren kalkıyor. Facebook kaldırma sebebi olarak para kazanamadığını söylüyor.

Tabi ki sosyal ağların olmazsa olmazlarından bir tanesi reklam verenler; facebook da bunu çok iyi bildiğinden reklamların değişik şekillerde devam edeceğini söylüyor. Peki ya reklam verenlerin durumu ne olacak bu konuşulmuyor. Acaba anlaşmaları ne zamana kadardı yeni reklam sistemine geçtiklerinde reklam verenlerin anlaşmaları aynı şekilde devam edebilecek mi? Bunların hepsi şu an belirsizliğini koruyor.

Sponsored stories advertising

Bu hikayeler artık facebook da yayınlanır mı yayınlanmaz mı bilinmez. Şu gerçek ki reklamcılığın bu kadar geliştiği bir ortamda sponsered stories’in yerine ne geçecek ya da ne gibi bir yenilik olacak merakla beklediğimiz bir konu. Facebook; Page post page like; gibi ürünlerle yerini dolduracağız dese de ne olup ne olmayacağı hala meçhul. Neyse bekleyip göreceğiz diyelim. Yeniliklere her zaman açık bir toplum olduğumuzdan bizim açımızdan bir sıkıntı oluşmaz sanıyorum.

 

CEVAP VER