Amerika Sosyal Medyaya Ne Kadar Harcama Yapıyor?

Bağımsız kuruluşlar Amerika da çeşitli araştırmalarda bulunarak Amerikan halının büyük çoğunluğunun sosyal medyada olduğunu bulmuşlar. Yani bu kadar çok kişinin sosyal medya sitelerinde bir şey paylaşması beğenmesi vs. Aynı zamanda büyük bir reklam pastası demek. Bunun üstüne reklam gelirleriyle ilgili yapılan araştırmalarda sosyal medya şirketlerinin son yıllarda büyük patlama yaptığı ortaya çıkmıştır. Hatta 2017 yılına kadar reklam gelirlerini sosyal medya şirketleri ikiye katlayacakmış. Bunlar içerisinde de reklam gelirlerini en çok artırması beklenen twitter‘mış.

social media america d

Demek ki hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artan sosyal medya reklam sektörü içinde en önemli kanallardan birisidir. Yani ürününü pazarlamak isteyen firmaların Amerika’da ilk yapmaları gereken şeylerden bir tanesi sosyal medya kuruluşlarından birisine reklam vermek olmalıdır. Son yıllarda bu ülkemiz içinde geçerli olmaya başladı. İnsanlar alışveriş yaptıkları internet sitelerinin çoğunu sosyal medyadaki reklamlardan buluyorlar.

Demek ki; Amerika’da ve ardından dünyanın birçok ülkesinde sosyal medya  harcamaları çok daha fazla artacak. Ama harcamalarının karşılıklarını kısa zamanda  alacaklar.