WhatsApp “mavi tık” özelliği artık kapanabiliyor. | Yeni Özellik

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta mavi tık özelliğini artık kapatabiliyoruz. Çoğu kullanıcının tepkisini alan WhatsApp artık bu mavi tık kararını kullanıcılara bıraktı. 

WhatsApp mavi tık özelliği kişiler arasında ki ilişkiler için tehlike yarattığı ve gizlilik ilkesine karşı olduğu için böyle bir adım atıldığı öğrenildi. Bilindiği gibi mavi tık kesinlikle görüldü anlamına geliyor. Yani bundan kaçış yok o mesajı atan kişiye ya cevap vereceksiniz ya da onunla olan ilişkileriniz sağlamlığı konusunda tekrardan adım atmanız gerekecek. WhatsApp şu an android cihazlarda çıkarmadığı 2.11.444 sürümünü internet sitesinde yayınladı. Bu sürümde ayarlar kısmında read receipts ile mavi tık özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

whatsapp mavi tık

 

Avukat Christian Solmecke ‘ın mavi tık işaretinin gizlilik ilkesine ve yasalara karşı olduğunu belirtmesinin ardından WhatsApp bu kararı hemen almaya başladı. Yakın zaman içinde son sürümü çıktıktan sonra bu özellikle gizliliğini koruyabilirsiniz…

Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları ile yazımı paylaşarak bana bir teşekkür edebilirsiniz :) 

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

9 yorumlar

  1. Whattsapp gün geçtikçe kendini geliştiriyor. gerçekten takdir ettim .

  2. watsapp taki bu güncellemeler adamın başını yakar 😀

  3. harika paylaşımlar yapıyorsunuz tşkler

  4. Çok iyi olmuş sonradan sıkıntı çıkyordu.

  5. Görüp de neden cevap yazmadın? gibi sorularla karşı karşıya kalıyorduk. Kişilerin kendi isteğine bırakılması güzel olmuş.

  6. Oh be sonunda kapandı. Ekranı sizde mi yoksa değil mi onu bile kontrol ediyorlardı valla. 😀

  7. Harika bi özellik olmuş kızdan neden cevap atmadın diye bıktım tartışmalardan 🙂

  8. Birde gruplarda yazi yazarken gruptakilere bildirim cikiyor ustte

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir