Türkiye’de Tablet Kullanımı

IAB’nin Türkiye’de tablet kullanımı ile ilgili son infografik çalışmasını incelemek istedim arkadaşlar. Türkiye’de tablet kullanımı gün geçtikçe dahada artmakta. Tabletin bu derece artmasının yanı sıra bilgisayar , laptop satışlarınında düşmesi son derece beklenen bir durum.

Gelelim tableti kullanan kullanıcı sayısına. Türkiye’de her 75 kişiden birisinin  hatta 2 tableti var diyebiliriz. İnsanlar tableti çoğunlukla kişisel işleri için kullanıyor.  Dikkatimi çeken bir istatistik var.  Tablet kullananların çoğunluğunu bayanlar oluşturuyor.  Türkiye’de tablet kullananların %47’sini İstanbulda ki kullanıcılar oluşturuyor.  İstanbul gibi global bir şehirde bu kadar yoğun bir şekilde kullanılmasının nedeni iş alanının yüksek ve insanların yoğun olmasını sebep gösterebiliriz.  Başka fikri olan ?

Tabletlerin en çok kullanılanı Apple marka olanlar %45 le büyük bir pazar payına sahip ardından Samsung %30 la geliyor. Samsung’un telefonda sağladığı üstünlük tablette yok. Tablet piyasası hergün kızışmakta çeşit çeşit tabletler çıkmaktadır. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak bu istatistikler.

 

Türkiyede Tablet Kullanımı

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir