Kişisel Sitem DMOZ’a eklenmiştir.

Merhaba arkadaşlar…Güzel bir haberle bu yazıyı yazmaya başlıyorum. Dijital pazarlamacıların bildiği gibi DMOZ’a site eklettirmek çok kolay değildir. Bu yüzden siteminde eklenmesi beni son derece mutlu etmiştir.

Gelelim Dmoz’a… Dmoz açılımı The Open Directory Project’dir. Yani açık dizin projesidir. Peki bu Dmoz ne işe yarıyor? Dmoz bir listeleme sitesidir. A’dan Z’ye tüm kategorilerde ki kaliteli içerikli siteleri ekleyen Dmoz editörleri bir siteyi eklerken bir sürü kritere bakıyor. O yüzden Dmoz’dan link almak çok mu çok zor oluyor. Bundan 4-5 sene önce arama motorları DMOZ gibi açık dizinlerden yararlanırdı. Ama şimdi arama motorlarının geldiği teknolojiyle bunun gibi açık dizinlerden yararlanmaları yok denecek kadar az. Bu sayfadan Dmoz’un eklediği linki görebilirsiniz.

dmoz ugurugurcan.com

Dmoz’a başvurup şansınızı deneyebilirsiniz. Belki benim 1 seneyi aşkın süredir site doğrulanma süresi devam etmiştir. Sonunda sitenin içeriklerinin özgün, kaliteli olduğuna karar veren Dmoz sitemin linkini vermeyi onaylamıştır.

Dmoz’da siteleri onaylayan kişiler gönüllü editörlerdir. Bu editörler binlerce siteyi inceler ve doğru olan kriterlere göre siteleri onaylarlar. Bu onaylanma süreci için sitenizin doğru kategoride, doğru açıklamada olması gerekir. Dmoz’a başvurmadan önce sitenizin kaliteli içeriklerle donatılması gerekir.

Bir önceki yazım olan “Artık Tweet’lerimizin Kaç Kişi Tarafından Erişildiğini Görebileceğiz. ” yazısını okuyabilirsiniz.

 

Hakkında Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital Pazarlama Danışmanı
Dijital pazarlama alanında, SEM, SEO ve sosyal medya pazarlaması üzerine yazılar yazmayı seven Uğur Uğurcan kurumsal firmalara dijital pazarlama hizmeti veriyor.

9 yorumlar

  1. Tebrikler. Eskisi kadar önemi olmadığı söyleniyor dmoz’un. Bende biraz öyle düşünüyorum ama ne olursa olsun dmozda yer almak bir site için güzel bir başarıdır. Sadece seo açısından değil sitenin kalitesini gösteren önemli ögelerden biridir bence.

  2. Tebrikler bizde uzun Zaman sonra olumlu bir sonuç aldık henüz faydasını göremedik erki etmediği söyleniyor ama yinede orada olmak güzel.

  3. tebrik ederim ama bir fikrimi beyan etmek isterim. artık sanki dmoz da pagerank gibietkisi olmayan bir detay sanki. eskisi kadar değerli değil en azından gibi geliyor bana.

  4. Hayırlı olmasını dilerim dediğiniz gibi gerçekten yazılarınız kaliteli ve özgün darısı inşallah bizim başımıza

  5. Tebrik ederim vallahi. Ben yıldım artık dmozdan. 3-5 kere başvurdum ama ne yaptıysam olmadı. Dmozda olmanın artık eskisi kadar etkisi olmadığı bir gerçek ama hala etkisinin olduğuda bir gerçek..

  6. Tebrikler. Hayırlı olsun. Daha önce bir çok sitem dmozda yer almıştı ama hepsinden daha çok ilgilendiğim daha kaliteli ve özgün içerik ürettiğim sitem 6 ayda eklenmedi. Sizinki 1 seneyi bulmuş ne kadar önemli bir dizin olsa da bir sitenin eklenme süresi bu kadar uzun olmamalı. Artık eklenmeyi beklemiyorum sürpriz olacak eklerlerse.

  7. Bu dmoz etkisi varmı hayla. Bildigime göre yok. medya daha faydalı

  8. cokda gereklimi zaten zormus hem video sitesi olurmu acaba

  9. Merhaba r10dan takip ediyorum sizleri ve tebrik ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir